Elif Berra ÇİFTCİ

Klinik Psikolog

1993 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi burada okudu. Lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Aynı yıllarda Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ön lisans programını bitirdi. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından “Çocuk Merkezli Oyun Terapisinin Travmaya Etkisi” konulu tez çalışması ile mezun oldu ve Klinik Psikolog unvanını aldı.

Üniversite sonrasında uzun yıllar devlet koruması altındaki çocuklarla çalıştı. Sonrasında Ahenk Psikoloji’nin güçlü kadrosuna dahil oldu. Burada çocuk ve gençler üzerine psikolojik destek çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda kendi kurumunda da psikolojik danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Yeni Aile Yayınları bünyesinde editör olarak görev almaktadır. Oyun Terapisti Portalı’nın koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Elif Berra Çiftci’nin Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Kum Tepsisi Terapisi, Öykülerle Terapi, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi, EMDR gibi başlıklarda ulusal ve uluslararası eğitimlerini tamamlamıştır. Çalışmalarında bu yaklaşımları kullanmaktadır. WISC 4 testi uygulayıcısıdır. Çiftci Oyun Terapileri Enstitüsü, EMDR Derneği ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir. İstanbul’da ikamet etmektedir.