Hikayemiz

Ahenk Psikoloji, Mehmet Teber ve iki arkadaşının girişimi ile 2008 yılında Başakşehir’de kuruldu. 1 Haziran’da yola çıktığımızda kendimize Ahenk adını seçtik. Bu hayatta hepimizin bir dengeye ihtiyacı var ve biz buna ‘ahenk’ diyoruz. Derinden derine hepimiz sürekli bir ahenk arayışı içindeyiz. Bu ahenk bozulduğunda keyfimiz kaçıyor ve huzursuz oluyoruz. Ancak kimi zaman yaşadıklarımız, kimi zaman da çevremiz bu ahengi yakalamamızı engelliyor. İşte tam bu noktada bizler bir uzman yardımına ihtiyaç duyuyoruz. Ahenk olarak bu yardımı profesyonel şekilde sunmak niyetiyle yola koyulduk ve adımızı bu nedenle “Ahenk” olarak seçtik.

Yıllar 2016’yı gösterdiğinde 3 kişi ile yola çıkan Ahenk, bünyesindeki uzman sayısını 10’a çıkarmıştı. Başakşehir’in ve İstanbul’un önemli psikolojik destek merkezlerinden biri olmuştu. Bebek, çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çift terapilerinin yapıldığı bir merkeze dönüşmüştü. 2016 yılının sonlarına doğru büyümüş olan bu yapıyı daha iyi yönetmek adına çocuk biriminin ayrılmasına karar verildi. Klinik Psikolog Mehmet Teber eşliğinde çocuk birimi daha iyi hizmet sunmak adına yeniden yapılandırıldı ve Ahenk Çocuk adını aldı.

Ahenk Çocuk, şimdi Mehmet Teber liderliğinde geniş uzman kadrosu ile birlikte çocuklara yönelik psikolojik destek sunmaya devam ediyor. Artık sadece Başakşehir’e değil online çalışmalarla birlikte tüm Türkiye’ye hizmet veriyor.