Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimler Kim Tarafından Verilecektir?

Eğitimlerimiz Klinik Psikolog Mehmet Teber tarafından verilmektedir. Mehmet Teber ülkemizin önce gelen çocuk ve oyun terapistlerindendir. Oyun terapisi alanında tezi, bilimsel makaleleri, çeviri kitapları, özgün kitapları bulunmaktadır. Çocuk ruh sağlığı alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Ülkemizde binlerce çocuk terapisti yetiştirmiştir. Eğitimci yönü oldukça güçlüdür ve eğitimleri sistematik ve öğreticidir. Kendisi ile ilgili detaylı bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Eğitimler Kimler Katılabilir?

Mehmet Teber’in eğitimleri genel kültür eğitimler değil, terapide uygulamaya yönelik eğitimlerdir. Bu nedenle sadece PDR, psikoloji ve psikiyatri bölümü mezunlarına yöneliktir. İlgili bölümlerin son sınıf öğrencileri de eğitimlerimize katılabilirler.

Eğitim Sonunda Belge Verilmekte midir?

Çocuk Terapistliği ve Odak Eğitimler sonunda “Katılımcı Belgesi” verilmekte, Oyun Terapistliği Eğitimleri’nde ise eğitimin ardından 2 günlük süpervizyonu tamamlayan katılımcılara “Uygulayıcı Belgesi” verilmektedir. Eğitimler Ahenk Psikoloji ve Mehmet Teber imzalı eğitimlerdir. Eğitimler Oyun Terapileri Enstitüsü’nün ve Oyun Terapisti Portalı’nın akredite eğitimleri arasında yer almaktadır.

Eğitimler Sırayla mı Alınmalıdır?

Eğitimlerin sıra ile alınması önerilmektedir. Ancak bu şart ve gerekli bir durum değildir. Katılımcılar en çok ihtiyaç duyduğu konuları seçerek o eğitimden başlayabilirler. Oyun Terapisi alanında ekol eğitimi almak isteyen ve alana ilk defa giriş yapacaklar için önerilen eğitim Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’dir. Sonrasında diğer eğitimler alınabilir. Mehmet Teber peş peşe birçok ekol eğitiminin alınmasını doğru bulmamaktadır. Bir eğitimi alıp uygulayıp yetkinlik kazandıkça diğer eğitimlere geçiş yapılması taraftarıdır.

Taksit Seçeneği Var mıdır?

Eğitimlerde taksit yapılmamaktadır. Eğitim tarihine kadar eğitim ücretinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Eğitim tarihine kadar katılımcılar dilerlerse iki parça halinde ödemelerini tamamlayabilirler.

Grup ve Öğrenci İndirimi Var mıdır?

Eğitimlerde öğrencilere ve 3 ve üzeri gruplara % 10 indirim yapılmaktadır. Aynı anda iki indirim birden kullanılamamaktadır.

Eğitimler Online Olarak mı Yapılacaktır?

Pandemi ile gelişen süreçte Mehmet Teber etkin bir online eğitim modeli geliştirmiştir. Bu modelle yapılan eğitimlerin yüz yüze kadar hatta daha fazla öğretici olduğu birçok kişi tarafından dile getirilmiş ve gözlemlenmiştir. Ayrıca online eğitimler farklı ülke ve şehirlerden katılımcılara daha kolay katılım imkânı sunmakta bir fırsat eşitliği oluşturmakta ve ulaşım, konaklama, eğitim salonu kiralama masrafların eğitim ücretlerine yansımasına engel olmaktadır. Online eğitim ile ilgili şüphesi bulunanlar bu eğitimleri online olarak almış binlerce kişiden görüş alabilirler.

Eğitimlerde Kamera Açmak Zorunlu mudur?

Mehmet Teber eğitimlerinde kamera açmak zorunludur. Ayrıca telefondan girişlere izin verilmemekte büyük ekranlı bir cihazla eğitime katılmak zorunlu tutulmaktadır. Eğitimlerin herhangi bir oturumuna katılım sağlamayanların eğitimleri iptal edilmekte ve kendilerine ücret iadesi yapılmaktadır.

Eğitimin Bir Kısmına Katılmayacağım Sorun Olur mu?

Eğitimlerde belge alabilmek için eğitimlerin tamamına katılmak zorunludur. Herhangi bir oturumda hazır bulunmayan katılımcının eğitimi iptal edilir ve kendisine ücret iadesi yapılır. Eğitim süresince gelişen özel durumlarda (vefat, kaza vb.) eğitimcimize durum bildirilmekte ve ona göre aksiyon alınmaktadır.