Hanife BARIŞ

Klinik Psikolog

1986 yılında Kastamonu’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2009 yılında mezun oldu. Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji dalında yüksek lisansını tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra uzun yıllar eğitim kurumlarında ve rehberlik araştırma merkezlerinde psikolojik danışman olarak çalışmalarını yürüttü. Aynı zamanda danışmanlık merkezlerinde çocuk, genç ve yetişkinler ile psikolojik destek çalışmalarında bulundu. Halen Ahenk Psikoloji bünyesinde çocuklar ile çalışmalarını sürdürmekte ve farklı danışmanlık merkezlerinde de çocuk, genç ve yetişkin üzerine görüşmelerine devam etmektedir.

Hanife Barış; Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay, Kum Tepsisi Terapisi, EMDR, Psikodrama ve Psikodinamik Psikoterapi eğitimleri almıştır. Bireysel çalışmalarına bu yaklaşımları kullanmaktadır. Aynı zamanda co-psikodramatisttir ve grupla psikolojik destek çalışmaları da yürütmektedir. İstanbul’da ikamet etmektedir.