Bir kurumu diğerlerinden ayrıcalıklı kılan, üzerine inşa edildiği değerler ve ilkelerdir. Ahenk Çocuk olarak bizi biz yapan kimi değerlerimiz var.

Öncelikle kurumuza gelen herkes bizim misafirimiz. Tanımlamalarımızda müşteri ya da hasta yok misafir var. Danışanlarımız, çocuklarımız, stajyerlerimiz, bize kargo getirenler, soru sormaya gelenler herkes misafirimiz. Herkesi sıcaklıkla karşılayıp, bulundukları süre içinde memnun etmeye çalışıyoruz. Gidenleri kapıya kadar uğurluyoruz. Tanıdıklarımıza ve tanımadıklarımıza selam verip, hal hatır soruyoruz. Misafirlerimiz taleplerini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü insana değer veriyoruz.

Biz ticari değil, insani bir kurumuz. İşimizden önce ilişkiler bizim için önemli. Maddiyata değil, çocukların iyileşmesine odaklıyız. Geniş ekibimizle bir aile gibi çalışıyoruz. Bu da ortamımıza bir sıcaklık katıyor. Gelene saygı göstermek, onu el üstünde tutmak, onun ihtiyaçlarını önemsemek, onlara kendilerini değerli hissettirmek ana değerlerimizden biri. Kimsenin kırılmaması için özen gösteriyoruz. Bilmeden de olsa kırdıklarımızın gönlünü almak için çok uğraşıyoruz. Hiçbir anne-babanın bizim yanımızda suçluluk hissetmemesi için dilimizi doğru kullanmaya gayret ediyoruz. Yorgun insan gönlüne güzel duygular ekmek istiyoruz.

Günümüzün zor hayatında bizi biz yapan diğer değerimiz kolaylaştırıcı olmak. Birbirimize hayatı kolaylaştırdığımızda hepimiz rahat nefes almış olacağız. Bu nedenle ebeveynlerin işlerini kolaylaştırma taraftarıyız. Anne-babalığı çok zor ve karmaşık gösteren, dinledikçe kendini kötü hissettiren uzman yaklaşımına karşıyız. Ebeveynliği kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Kendimizi misafirlerimizin yerine koyup, “Acaba daha kolay, rahat nasıl Ahenk’te vakit geçirirler?” sorusunu kendimize soruyoruz. Randevularda, ödemelerde, eve verilen görevlerde, çocukla yaptığımız çalışmalarda ebeveynin yükünü alıp onları rahatlatmak istiyoruz.

Biz biliyoruz ki, bir kurumu farklı kılan değerleridir. Bu nedenle misafirlerimizi mutlu etmek adına sürekli yeni değerler inşa etmeye çalışıyoruz.